Хай наша пам’ять не вмирає

У ці травневі дні ми вшановуємо і згадуємо усіх тих, хто здобував перемогу у Другій світовій війні, наших героїв-захисників, які не повернулися із бою, наших жінок, дітей, які  потрапили під окупацію, тих, кого силою вивезли з країни, жертв концтаборів, ветеранів, які  повернувшись в післявоєнну розруху, мужньо долали всі тяготи, відновлювали зруйновані міста і селища.

Під час Другої світової війни 278 жителів Добринської сільської громади билися проти гітлерівських загарбників, багатьом з них не судилося побачити Перемогу. За останні роки відійшли у вічність і ветерани, з якими ми спілкувалися, запрошували на наші Уроки Мужності.

Вже стало доброю традицією для учнів Добринського НВК напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги наводити благоустрій біля братських могил, поховань та пам’ятників періоду Другої світової війни.

Силами волонтерського загону учнів 6 класу, класного керівника Добровольської В.В., завгоспа Ширченка К.І. було упорядковано солдатські могили і меморіальні комплекси в селах Добринь, Гуто-Добринь, Ємилівка. Учні прибрали сміття, оновили написи, вичистили від пилу та бруду меморіальні плити.

Восьмого травня  у приміщенні Будинку культури с. Добринь відбувся мітинг–реквієм до Дня пам’яті та примирення і 73- ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який підготували і провели вчителі та учні Добринського НВК і художній керівник Будинку культури с. Добринь.

На заході були присутні заступник голови Іршанської ОТГ Одноворченко Олександр Вікторович, в.о. старости с. Добринь Булига Світлана Євгенівна, учасники АТО Прокопчук Юрій Анатолійович, Прокопчук Роман Анатолійович, жителі громади, випускники, вчителі та учні Добринського НВК.

Ведучі  урочистого мітингу вчитель історії Добровольська Ванда Василівна та художній керівник Будинку культури Лабатій Олена Іванівна  хвилюючими словами   доносили до присутніх  священні  слова пам’яті про героїв, що полягли на фронтах  світової війни та поваги і пошани до ветеранів, які здобували Перемогу в боротьбі з фашизмом.

У своєму виступі,  заступник голови Іршанської ОТГ Одноворченко О. В. відмітив, що стільки б   років не відділяло нас від того довгожданого та незабутнього травня, але й сьогодні цей день – це хвилюючий  символ героїзму і безприкладної мужності народу, що відстояв мир на землі. Булига С.Є. відзначила, якою ціною було здобуто перемогу над нацизмом у Другій світовій війні та назвала мешканців громади, які під час АТО відстоюють незалежність і територіальну цілісність України сьогодні.

У ході мітингу-реквієму демонструвалися слайди, відеоролики, звучали вірші, лунали пісні. Ведучі нагадали прізвища та імена односельчан, які захищали рідну землю під час Другої світової війни, воїнів-випускників Добринського НВК, які є учасниками АТО, а також воїнів Хорошівського району які загинули в результаті бойових дій на Сході України.

Присутні у залі вшанували хвилиною мовчання полеглих у Другій світовій війні та земляків-героїв, які загинули на Сході України.

Вихованці закладу на чолі з керівником вокального гуртка Сидоренко Юлією Анатоліївною сколихнули серця присутніх у залі своїм співом. Зворушливо розповідали вірші учні початкових класів Дмитро Орел, Прокопчук Єлизавета, Яворенко Лідія.

Директор Добринського НВК Шевчук Любов Володимирівна нагадала про обов’язок нащадків берегти пам’ять про ті страшні сторінки історії і вшановувати пам’ять визволителів та побажала всім, аби в нашому майбутньому, в якому житимуть наші діти і онуки, більш не було таких жахливих подій.

За традицією до підніжжя пам’ятників та солдатських могил  було покладено вінки та квіти.

Завершився захід життєствердною піснею « Мир над Україною» :

Вся Земля,

Мов скатертиною,

Розцвіте серед зими.

Буде мир над Україною!

Буде мир і будем ми!

Скільки б не минуло часу, ми будемо завжди пам’ятати і шанувати наших героїв та простих людей, які віддали своє життя за рідну землю. Ми впевнені, що незважаючи на тривожні події, які відбуваються сьогодні в нашій країні, нам та нашим рідним ніколи не доведеться бути учасниками війни, а найближчим часом в Україні настане мир та спокій. До цього прагнуть сьогодні українські  дочки й сини.

Пропонуємо вашій увазі фоторепортаж заходів, який хоч і не в повній мірі, проте все ж таки передасть ту атмосферу й емоції, що панували  у ці пам’ятні дні.