Шановні мешканці Іршанської об’єднаної територіальної громади!

З настанням зимового сезону та початку опалювального періоду, виникає небезпека пожеж у побуті. Основними причинами від яких виникають пожежі –  перевантаження електромережі та порушення правил протипожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, небезпечне поводження з вогнем, залишення дітей без нагляду.

Щоб не трапилося  пожежі, необхідно суворо дотримуватися  встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті.

• Вчасно проводьте ревізію електропроводки, утримуйте в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади.
  • Виконуйте заходи безпеки при користуванні пічними приладами.
  • Категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів.
  • Йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.

Якщо ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

– перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

– біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного опалення не допускається:

– залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

– здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Категорично заборонено:

– залишати малолітніх дітей біля печей, що топляться, без догляду дорослих;

– застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання;

– експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією;

– залишати під напругою незаізольовані кабелі та проводи;

– обгортати електролампи та світильники папером, тканиною, іншими горючими матеріалами;

– залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101.